Najsavremeniji bioinkubator sa permanentnim embrio monitoringom – Dobro jutro Srbijo

U okviru emisije Dobro jutro Srbijo na TV Happy, jedni od najvećih stručnjaka u oblasti humane reprodukcije – prof. dr Slobodan R. Radulović i dr Bojana Savićević iz Specijalne bolnice “Beograd” govorili su o revolucionarnom, najsavremenijem bioinkubatoru sa permanentnim monitoringom koji omogućava neprekidno posmatranje i snimanje embriona zbog čega embrion ni u jednom trenutku ne napušta inkubator. To do sada nije bilo moguće, već su embrioni morali biti vađeni radi posmatranja pod mikroskopom, te u što kraćem roku vraćani u inkubator kako bi se izbeglo oštećenje embriona. Sada su ovi problemi potpuno eliminisani jer se oplođena jajna ćelija odmah ubacuje u ovaj poseban inkubator, koji obezbeđuje striktno kontrolisane uslove koje u najvećoj meri simuliraju idealne uslove u materici. Na kompjuterskom ekranu u svakom trenutku se vide svi embrioni dok se istovremeno neprestano beleže i čuvaju i 4D snimci što omogućava celovit uvid u čitav proces razvoja embriona. Prvi ovakav embrioskop kod nas upravo je aktivirala Specijalna bolnica “Beograd, želeći da i na ovaj način uveća stepen uspešnosti VTO u Srbijie oplodnje u Srbiji.