Prof. Dr Slobodan Radulović gost emisije “Tako stoje stvari” na RTS 1 (video)

Zašto se sve više ljudi bori za šansu da postanu roditelji, kada je nauka već toliko napredovala poslednjih decenija? Na ovo i druga važna pitanja o natalitetu, lečenju steriliteta i pravu na roditeljstvo odgovore je davao naš prof. dr Slobodan Radulović u sjajnom i izuzetno značajnom intervjuu sa Natašom Miljković za “Tako stoje stvari”.
Na ovaj svet doneo je prvu bebu koja je u Srbiji rođena uz pomoć vantelesne oplodnje. Prvi je radio hirurške operacije laserom u lečenju steriliteta. Diplomirao je i magistrirao na Medicinskom fakultetu u Beogradu, dok je specijalizaciju iz ginekologije i akušerstva završio u Nemačkoj. Predvodio je i tim koji je u gotovo svim segmentima vezanim za vantelesnu oplodnju u Srbiji uvek bio prvi. Profesor doktor Slobodan R. Radulović.