TV Zdravlje: Šta je važno znati i pri izboru klinike za VTO preko RFZO (video)

Broj parova koji mogu da uđu u program VTO o trošku RFZO-a, u poslednje 3 godine je dupliran. To omogućava izdvajanje većeg broja sredstava od strane države, povećanje kapaciteta i veoma uspešna saradnja sa 11 kredibilnih privatnih klinika za lečenje steriliteta. Prijave podrazumevaju prethodno urađene neophodne analize, a pacijentima je ostavljena mogućnost da sami izaberu kliniku na kojoj će raditi vantelesnu oplodnju.

Prof. dr Slaviša Stanišič u gostovanju na TV Zdravlje govorio je o pripremnim radnjama koje bi par, koji ima problema sa sterilitetom, trebalo da preduzme pre ulaska u proceduru vantelesne oplodnje. U razgovoru je bilo reči i o prednostima holističkog pristupa koji primenjuje Specijalna bolnica “Beograd”.