Uskršnji dar za porodice Vulić i Petrović

Više od 300 zainteresovanih učestvovalo je 5. aprila 2015. u devetoj humanitarnoj akciji dodele besplatne vantelesne oplodnje koju je u Dečijem kulturnom centru organizovala Specijalna bolnica “Beograd“. Akcija je simbolično počela u 5 do 12, kako bi se i na taj način ukazalo na nužnost pružanja podrške parovima, koji šansu da se ostvare kao roditelji dobijaju kroz programe vantelesne oplodnje za koje najčešće nemaju dovoljno sredstava.

U ovoj akciji vantelesnu oplodnju kao uskršnji dar dobili su bračni parovi Vulić i Petrović, koji su svoju radost podelili sa svim prisutnim parovima i gostima.

uskrsnja_humanitarna_akcija_2015

„Sve veći broj bračnih parova koji se prijavljuju za učešće u našim akcijama, najbolji su pokazatelj da veliki broj parova u Srbiji ima problem sa dobijanjem potomstva. Zato smo, u cilju davanja doprinosa povećanju nataliteta, pokrenuli i inicijativu osnivanja i učlanjenja donatora u Baby club, preko koga ćemo, nadam se, obezbediti sredstva za dodelu još više besplatnih programa vantelesne oplodnje“ istakao je prof. dr Radulović.

Akciju su svesrdno podržale pevačice Goca Tržan i Leontina Vukomanović koja je u veoma emotivnom obraćanju prisutnima rekla da je izuzetno značajno da se ovakve akcije realizuju i da je najlepši zvuk na svetu bebin plač. Goca Tržan je zbog bolesti bila sprečena da prisustvuje, ali se prisutnima obratila telefonom i dala svoju nesebičnu podršku.

Događaju je prisustvovala i glumica Ljiljana Jakšić sa ćerkom Darijom, koju je zahvaljujući vantelesnoj oplodnji dobila u 52. godini poručivši svim prisutnim parovima da je najvažnije da istraju u želji da se ostvare kao roditelji.

uskrsnja_humanitarna_akcija_2015-02

Lepu i veoma emotivnu atmosferu koja je vladala u prepunoj sali Dečijeg kulturnog centra, na najlepši način su uveličali dvomesečni Luka i Luna Deverdek, blizanci koji su došli na svet zahvaljujući besplatnom programu vantelesne oplodnje koji su njihovi roditelji dobili u prošlogodišnjoj uskršnjoj akciji Specijalne bolnice “Beograd“, kao i Aleksandra Stojanović koja je pre 22 godine rođena zahvaljujući programu VTO koji je uradio naš tim, a koja je mama jednogodišnjeg Luke, prve bebe u Srbiji iz tzv. druge generacije vantelesne oplodnje.

uskrsnja_humanitarna_akcija_